Leírás
Trópusi, szubtrópusi éghajlatú területeken őshonos, jellemzően őserdőkből származik. Egész évben színfoltja lehet a lakásoknak.
Egyenletes hőmérsékletet, magas páratartalmat kíván. A hirtelen hőingadozás és a túl száraz levegő meglátszik a leveleken, a levelek pereme elszárad. Földjét tartsuk mindig nyirkosan, ezért érdemes nedves kavicstálcán tartani.
Tartása nem igényel különlegesebb odafigyelést, habár tudni kell, hogy a túlöntözésre érzékeny, és a levelein se maradjon soha öntözővíz. Kedveli a fényt, leginkább a szórt fényt, ezért óvjuk a tűző napfénytől. Ugyanakkor a ha túl árnyékos helyen tartjuk, az a levelei színén is meglátszik. A fűtési szezontól helyezzük kissé távolabbra a fűtőtesttől.
Laza, jó vízáteresztő képességű tőzeges talajba ültessük, legideálisabb számára az A típusú virágföld. Két-három évenként ajánlott átültetni, vagy felszíni talajcserét végezni.
Közepes vízigényű, inkább a túlöntözésre érzékeny, a két öntözés között hagyhatjuk egy kicsit kiszáradni a földjét. Nyáron 2-3 naponta locsoljuk meg, hetente egyszer tápoldatozzuk is. Ősztől azonban csökkentsük az öntözés mennyiségét, a tápoldatozást tavaszig mellőzzük. Könnyen biztosíthatjuk a páraigényét, ha a cserepet kavicsokkal teli tálcára helyezzük.
A királybegónia érzékeny a gombás fertőzésekre, különösen a leveleken maradó víz kedvez a szürkepenésznek. A levéltetvek gyakori kártevői.